Dodany: 2013-01-10 09:30:33

 

Atlas chmurFilmy online rzadko kiedy mają piękne krajobrazy w tle. Przeważnie tłem dla filmy online staje się nasza szara rzeczywistość. Mimo wszystko nieraz wpada na ekrany kin taki film jakim jest film Atlas chmur.

 

To bajkowa, ale nie animowana opowieść o losach wszechświata a w zasadzie tylko naszej małej planety. Zdarzenia zachodzą w różnym miejscu i czasie, pokazane jest jak decyzje i życie pokoleń przed nami wpływa na czasy obecne i taki a nie inny wygląd globu. Nie poprawia się on w sposób znaczący, to przynosi na myśl jak wiele różnych działań kształtuje naszą planetę i dzieje ludzkości.

 

W głównej mierze najistotniejsze wydarzenia są mocno podkreślone i oznaczone w sposób charakterystyczny. Ukazanie losów Ziemi od zarania dziejów ma aspekt mocno filozoficzny, to film dla marzycieli, mocno wpływa na wyobraźnię. Nie daje odpowiedzi, próbuje zadawać pytania a odpowiedzi musimy szukać sami. Ludzkość od zawsze miała skłonność do zła przez wybieranie drogi na skróty i tym razem widać jak ta droga wyglądała w różnych czasach.Dodaj nowy komentarz do artykułu Atlas chmur
Nick: