Dodany: 2012-06-26 09:08:28

 

KosmosWszechświat jest ogromny i być może nieskończony. Znajdują się w nim miliony Układów gwiezdnych oraz biliony gwiazd, z których każda może być centrum kolejnego układu. Nie wiemy, czy w którymś z nich żyją jakieś istoty.

 

W najbliższym sąsiedztwie Ziemi dominuje tylko jedna - Słońce. Potężna gwiazda, wokół której krążą planety i mniejsze ciała niebieskie całego Układu Słonecznego. Słońce jest głównym źródłem energii docierającej do Ziemi. W ciągu sekundy wytwarza jej więcej niż zużyły wszystkie ludzkie cywilizacje.

 

To dzięki niemu nasza planeta żyje. Ale choć Słońce jest tak blisko nas, my ciągle jesteśmy bardzo daleko od poznania wszystkich jego tajemnic. Ich przybliżeniem dla nas, Ziemian zajmuje się serial Kosmos. serial Kosmos opowiada o naszym Układzie Słonecznym, o czarnych dziurach, o Wielkim Wybuchu. serial Kosmos szczegółowo przedstawia losy i charakterystyką każdej planety znajdującej się w naszym układzie. Jest to dokumentalna, ale nie nudna, podróż po skrawku Wszechświata, w którym znaleźliśmy się właśnie my, mieszkańcy planety Ziemia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kosmos
Nick: