Dodany: 2012-06-26 08:31:37

 

Z Archiwum Xserial Z Archiwum X to pierwszy serial opowiadający o zjawiskach paranormalnych w kontekście tajemniczych i niewyjaśnionych spraw kryminalnych.

 

Boahterowie serialu Mulder i Scally prowadzą komórkę FBI, która zajmuje się wszelkimi sprawami niemożliwymi do wyjaśnienia za pomocą zwykłego śledztwa. Scully to naukowiec, która jest sceptycznie nastawiona do badanych przez nią spraw, Mulder natomiast jest święcie przekonany o istnieniu istot pozaziemskich. serial Z Archiwum X koncentruje się na poszczególnych sprawach, rozwiązywanych w kolejnych odcinkach, w których mogli mieć udział obcy.

 

Na podstawie serialu oraz charakterystyki głównych bohaterów powstało potem wiele seriali, którzy wykorzystały różnice w poglądach agentów Mulder i Scully. Chociażby w serialu Kości – agent Booth oraz dr Bones zostali skonstruowani na podobnej zasadzie kontrastu. Jak widać serial serial Z Archiwum X stał się podwaliną wielu późniejszych produkcji, nie tylko tych science-fiction, traktujących o obcych, ale również seriali kryminalnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Z Archiwum X
Nick: